Hakkımda

Kısaca H.Burak Taşyürek

 

24 Yaşında bir Elektrik ve Elektronik Mühendisliği öğrencisiyim. Bilgisayar programcılığına, özellikle web programcılığına aşırı düşkünüm. Kendimi bildim bileli web sitesi yapmaya çalışırım ve yakın bir geçmişte profesyonel olarak çalışmaya başladım.

Mersin doğumluyum be hala Mersinde ikamet etmekteyim. Programcılık serüvenime orta okul yıllarımda hazır forum sistemlerinden biri olan MyBB ile başladım. Daha sonraları ücretsiz hosting dağıtan firmalar bularak kendi sitelerimi açmaya başladım.

Özellikle çok oyunculu oyunlar hakkında baya ilgi gören bir forum sitem olmuş ancak yönetim kadrosu iyi olmadığından ve haliyle daha yaşça çocuk olduğumdan kapatmak zorunda kalmıştım.

Lise eğitimimi TOBB Osmaniye Fen Lisesinde yaptım. Bu sırada internet üzerinden tanıştığım Graydante firmasının kurucusu Ekrem abim sayesinde kendimi bir gömlek daha geliştirdim diyebilirim. Artık hazır sistemlerden çıkıp kendi başıma bir şeyler üretmeye başlamıştım.

Üniversite hayatım boyunca bu geliştirmelere devam ederek profesyonel iş hayatına adımımı attım.

Programlama ve Öğrenciliğin dışında 2013 yılından beri Akdeniz Naturel Yaşam Derneği(Naturelder)’nin yönetim kurulu üyesiyim. Naturelder ile birlikte Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri bazlı yabancı derneklerle ortak uluslararası projelerin yönetimine katıldım. En Sivil Toplum Diyaloğu CSD IV Teklif Çağrısında Yöresel Ürünlerle Kırsal Kalkınma isimli çok başarılı bir projeye imza attık.

Şuan Naturelder’de bulunan görevimle birlikte profesyonel olarak web geliştiriciliği yapmaktayım.

Bu konuyu paylaş:
H.Burak Taşyürek